Co zrobić po śmierci bliskiej osoby?
Co zrobić w przypadku śmierci bliskiego? – pełny zakres informacji

Jeżeli zgon nastąpił w domu:

 1. Należy wezwać lekarza rodzinnego, w celu stwierdzenia zgonu i wydania karty statystycznej.
 2. Zadzwonić do nas pod całodobowy numer +48 667 130 899 w celu zabrania ciała osoby zmarłej z domu i umówienia spotkania w punkcie Domu Pogrzebowego lub w innej lokalizacji w Warszawie.
 3. Ciało osoby zmarłej można zabrać po upływie 2-3 godzin od chwili zgonu w domu. Jeśli jest to środek nocy, proszę zadzwonić a nasz zespół przyjedzie do domu i pomoże w organizacji.
 4. Z kartą statystyczną zgonu udać się do Urzędu Stanu Cywilnego i odebrać Akt Zgonu.
 5. Przyjść do jednego z naszych punktów w Warszawie lub do innego umówionego miejsca w Warszawie, w ramach usługi biura mobilnego, w celu załatwienia wszelkich formalności związanych z organizacją pogrzebu, np. ustalenie dnia i godziny ceremonii, wybór rodzaju pochówku (tradycyjny, kremacja), itd.
 6. Jeśli potrzebujecie Państwo ubranie dla osoby zmarłej, posiadamy szeroki wybór w biurze, także zapraszamy aby wszystko ustalić.
 7. Wiadomość, że właśnie stracili Państwo ukochaną osobę, może być ciężkim ciosem. Dajcie sobie więc trochę czasu, aby oswoić się z tą myślą i uwolnić się od żalu.
 8. Poinformujcie najbliższą rodzinę i wszystkich przyjaciół, którzy mogą chcieć przyjść się pożegnać.
 9. Będziemy wspierać Państwa przez cały ten proces. Przestrzeń i czas na proces żałoby są niezbędne. Smutek i strata potrzebują miejsca.
 10. Zapewniamy kompleksowe wsparcie administracyjne i finansowe. Nasi doradcy wesprą Państwa przez cały proces, nawet po pogrzebie.

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu:

*w czasach pandemii procedura ta może się nieco różnić, jeśli macie Państwo pytania – prosimy o kontakt telefoniczny do biura +48 667 130 899

 1. Kartę statystyczną zgonu odebrać na oddziale szpitala lub w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu w danym szpitalu.
 2. Zadzwonić do nas pod całodobowy numer +48 667 130 899 w celu umówienia spotkania w punkcie Domu Pogrzebowego lub w innej lokalizacji w Warszawie.
 3. Z kartą statystyczną zgonu udać się do Urzędu Stanu Cywilnego  i odebrać Akt Zgonu.
 4. Wybrać Zakład Pogrzebowy w celu załatwienia wszelkich formalności związanych z organizacją pogrzebu.
 5. Przyjść do nas do punktu Domu Pogrzebowego w Warszawie lub do innego umówionego miejsca w Warszawie, w ramach usługi biura mobilnego, w celu załatwienia wszelkich formalności związanych z organizacją pogrzebu, np. ustalenie dnia i godziny ceremonii, wybór rodzaju pochówku (tradycyjny, kremacja), itd.
 6. Jeśli potrzebujecie Państwo ubranie dla osoby zmarłej, posiadamy szeroki wybór w biurze, także zapraszamy aby wszystko ustalić.

*Ciało osoby zmarłej ze szpitala odbieramy w dzień pogrzebu lub w dzień kremacji.